Kupte si kvalitní hodinky na Helveti.cz. Specializujeme na značky Seiko, Victorinox, Wenger, Traser a další.

Oblečení a doplňky na snowboard

Boty

Měkká obuv

Měkká obuv se požívá výhradně pro freestyle a jízdu volným terénem. Boty vznikly úpravou kanadských bot do sněhu, ale dnes jsou samozřejmě technicky dokonalejší a hezčí, takže nebudete vypadat jako Hugo z hor. Největší výhoda této obuvi je vysoká pohyblivost jak na snowboardu, tak i při chůzi. Jsou velmi pohodlné a mají vysokou pružnost. Stane-li se vám, že hned po poslední jízdě zavítáte na pár lahodných drinků, přežijí to vaše nohy bez úhony.Tvrdá obuv

Tvrdé boty se používají pro alpskou techniku a závodění, kde je potřeba větší ovladatelnost. Spolu s tvrdým vázáním a slalomovým prknem jsou optimálním vybavením pro hodně rychlou jízdu. Jsou mnohem těžší než měkké boty ale zato zajišťují větší stabilitu na prkně. Jsou mnohem pružnější než boty lyžařské, protože mají v předu, na boku a uprostřed pružné díly.

Oblečení a ostatní nezbytné doplňky

První vrstva

- tzv. thermal. Slouží k udržení tepla. Použitelný je rolák a spodky.

Flís a svetry

(fleece, termovelur) je jeden z nejteplejších textilních materiálů. Jsou různě silné a různě těžké, důležitý je volný střih. Nejteplejší termovelury mají ještě vrstvu z materiálu, který chrání proti větru. Nemáš-li flís, vezmi si teplý svetr.

Bundy

Vrchní oblečení tvoří tvůj charakter, ale mysli na to, že budeš sedět na zemi a proto musí být zadní část delší. Měla by mít větrací otvory pod pažemi, vysoký límec, popř. odepínatelnou kapuci. Také by měla snést minimálně 5.000 mm vodního sloupce (water column).

Kalhoty

Důležitý je volný střih, zvýšený pas, šle, zesílení vzadu a na kolenou. Mají být dostatečně dlouhé se všitými kamašemi, které překrývají horní kraje bot a chrání je před sněhem.

Rukavice

Na těch rozhodně nešetři. Tvé ruce budou přicházet do styku se sněhem, ostrými hranami prkna a seřizování vázání bude také na denním pořádku. Měli by být z trvanlivého, nepromokavého a částečně prodyšného materiálu. Některé mají odepínatelné chrániče zápěstí, které jsou vhodné pro začátečníky. Skvělá je vyjímatelná vložka usnadňující sušení rukavic. Bez debat je, že musí zasahovat svou délkou přes zápěstí a samozřejmostí je šňůrka, kterou rukavice stáhneš přes manžety bundy.

Čepice a chrániče krku

Patrně nejvíce opomíjenou součástí oblečení je flísový chránič krku. Je velmi teplý a chrání před sněhem.

Helma

Velmi důležité! Hlavu máte jen jednu a helma Vám ji často ochrání na 100%. Navíc jsou helmy s polstrováním, takže Vám nebude ani zima a jestli se při náročné jízdě spotíte stačí jen otevřít větrání a hned je vše ok.

Chrániče

Spíše pro snowboardisty, kteří už skáčou nebo se třeba jen houpou v u-rampě. Pátéřák, chrániče předloktí a zápěstí, kolen, holení, ochrana kostrče a stehen .. atd.

Nářadí

Berete-li si jen jednu věc, pak to musí být základní nářadí - čímž se rozumí především krizové šroubováky. Rozhodně nestačí spoléhat na vlekaře, i když já na to v na Zadově hřeším a plně využívám jejich nářadí, které mají pro nás SNBders připravené.

Patní kotvy

Třídílný, seřizovatelný přezkový komplet, který upevňuje nohu v botě a tím přispívá k lepší ovladatelnosti prkna.

Sluneční brýle

Nejsou-li oči chráněny, může sluneční záření odražené od sněhu vážně poškodit zrak a to i za špatného počasí. Při vyšších rychlostech zabraňují slzení očí. Pro zlepšení viditelnosti, za špatného světla se používají brýle se žlutými, nebo oranžovými skly. Obroučky - nekovové, skla - plastové.

Tkaničky na brýle

Chceš jezdit, nebo hledat? ;)

Lyžařské brýle

Téměř nezbytné ve špatném počasí a to jak proti sněhu, mrholení, mrazu (udrží obličej v teple), tak i slunečnímu záření.

Utěrka na skla

Použít utěrku je jediný způsob, jak odstranit sníh ze skel. Někdy i nosu...

Ochranný krém

Ve větších výškách je vzduch řidší, proto je zde možné docela schopně se spálit. Používej krémy odolné proti pocení, otěru a vodě.

Pomáda na rty

Chraň si rty před sluncem, zimou a větrem. Tvá drahá polovička ti určitě poděkuje a možná, že nejen ta!!!

Přídavné přezky

Přezky s uzávěrem velcro. Upínají se kolem horní části boty, kterou zpevňují.

Prstové bloky

Potřebuješ je, máš-li velkou nohu a prsty ti přesahují přes zadní část vázání. Pryžové bloky v podstatě prodlužují základnu vázání a zlepšují tak kontakt prstů s prknem a jeho ovládání.

Zámek prkna

Prkno se dá docela dobře zpeněžit. A bohužel i na našich svazích je dostatek nenechavců, které může (ale nemusí) odradit lehký lankový zámek.

Batohy

Ideálním řešením do několikačlenné skupiny vzít jeden batoh, který si budete mezi sebou předávat, nebo jej bude mít pochopitelně nejzkušenější z vás. Proč jeden? S báglem na zádech je to vážně otrava.

Ledvinka

Co dodat? Na jednodenní akci docela stačí i velké kapsy. To záleží na každém individuálně.

Vak na prkno

Všichni zaměstnanci veřejných dopravních společností nejsou zrovna ryzí povahy, tak se nediv, že po vydání z jejich rukou, budeš mít poškrábanou skluznici, hrany, nebo grafitti načárané na tvé milované prkno.


Warning: file_get_contents(http://helveti.cz/im/code.html): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/71909/virtual/www/domains/snbcz.com/index.php on line 142